Zadzwoń: +48 790 527 322

Napisz do nas

Home / Integracje

Integracje

Integracja z erp

Zaawansowane integracje z systemami klasy ERP, takimi jak Oracle, Microsoft Navision czy SAP. Od strony ERP następuje zasilenie Prestashop w dane o produktach, aktualizacje cen oraz stanów magazynowych. Od strony Prestashop dostajemy informacje o zamówieniach, nowych klientach rejestrujących się do e-sklepu. ERP i Prestashop wymieniają się statusami zamówień. Oczywiście cała integracja jest o wiele bardziej złożonym procesem. Uproszczony schemat przedstawiamy poniżej

integracja erp ecomplus integracja erp mobile

integracja z systemami magazynowymi

W przypadkach kiedy wewnętrzne mechanizmy e-commerce stają się niewystarczające do pełnej obsługi procesów magazynowych, należy pomyśleć o integracji e-commerce z zewnętrznym oprogramowaniem magazynowym. Na rynku istnieje bardzo wiele różnych rozwiązań. Wybór systemu powinien wynikać z potrzeb w zakresie funkcjonalności ale również z budżetu przeznaczonego na ten cel. Najbardziej popularne dla średnich wdrożeń to systemy takie jak Subiekt GT czy WF-MAG. Nasza firma posiada swoje rozwiązanie, które jest technologicznie zaawansowanym systemem magazynowym z elementami ERP. Poniżej przedstawiamy najczęstszy schemat integracji Prestashop z magazynem.

integracja wms ecomplus integracja wms mobile

INTEGRACJA Z PIM (PRODUCT INFORMATION MANAGEMENT)

W sytuacji kiedy potrzebna jest centralna baza informacji o produktach wykorzystujemy systemy PIM. Systemy te służą do scalenia i uporządkowania wszystkich danych o produkcie, pochodzących z innych systemów informatycznych. W bazie PIM przetrzymywane są wszystkie parametry, zdjęcia, opisy, załączniki oraz inne informacje powiązane z produktem. Przy dużej ilości danych zarządzanie centralne jest niezbędnym elementem systemu. E-commerce stanowi portal zakupowy dla klientów Końcowych, którzy widzą odpowiednio spreparowane i wyselekcjonowane dane pochodzące z systemu centralnego (np. nie wszystkie produkty są wystawiane na sprzedaż w Internecie)

integracja pim ecomplus integracja pim mobile

INTEGRACJA Z KURIERAMI

Przy dużym ruchu w sklepie online oraz przy dużej ilości zamówień niezbędna staje się automatyzacja procesów. Dotyczy to również integracji e-commerce z usługami kurierskimi. Przykładowa integracja Prestashop z kurierem DPD obejmuje:

ikona plus ecomplus pobieranie danych z zamówień do systemu
ikona plus ecomplus generowanie listów przewozowych
ikona plus ecomplus generowanie etykiet w formacie PDF
ikona plus ecomplus tworzenie protokołów odbioru
ikona plus ecomplus zamawianie kuriera
ikona plus ecomplus definiowanie cennika
integracja dostawcy ecomplus integracja dostawcy mobile

INTEGRACJA Z PŁATNOŚCIAMI ONLINE

Każdy klient dokonujący zakupów sklepie online spodziewa się szybkiego i wygodnego interfejsu ułatwiającego zakup. W dzisiejszym e-commerce decydującą rolę poza ceną odgrywają funkcjonalności systemu umożliwiające łatwe znalezienie poszukiwanych produktów, zapoznanie się z cechami towarów oraz przejście przez proces zakupowy. Jednym z ostatnich elementów na ścieżce zakupowej jest płatność. Im bardziej ułatwimy dojście do finału transakcji tym mniej porzuconych koszyków. Jak pokazują badania firm doradczych w wielu sklepach internetowych moment przerwania transakcji następuje na kroku związanym z płatnością. Jednym z głównych powodów jest brak dostępnej płatności online. Klienci e-commersowi preferują Płatności online jako szybką i wygodną formę zapłaty, bez konieczności przyklepywania danych lub wypełniania formularzy. Płatności online dają dodatkowo możliwość zakupu kartą kredytową lub na raty w przypadku większych transakcji. W Polsce jednym z najbardziej popularnych pośredników płatności online jest PayU.

integracja platnosci ecomplus integracja platnosci mobile